LATO BLISKO. A JAK LATO, TO WYPOCZYNEK NAD WODĄ

Lato blisko, a tymczasem w Grodzisku. Miasto pozyskało DOTACJĘ około 5 mln zł na rewitalizację zbiornika wodnego. Powstanie między innymi plaża, place zabaw i siłownia plenerowa, zieleń i nasadzenia, parking, oświetlenie, pomosty... Podsumowując: Proces rewitalizacji otworzył nowe szanse dla tego miejsca: mieszkańcy zyskali kolejne hektary na rekreację i wypoczynek, miasto perspektywę dalszego rozwoju, a biznes możliwość stworzenia restauracji i sezonowych punktów gastronomicznych. Jest to kolejny przykład na to, że można, tylko trzeba chcieć.

Wodny plac zabaw.
Takie rzeczy też powstają w polskich miastach. To nie żadne "pomysły z kosmosu". Da się to zrobić. W Katowicach powstaną w tym roku dwa kolejne „wodne place zabaw”. Pierwszy taki obiekt wybudowano w mieście w 2017 roku. Budowa każdego będzie kosztować 1,66 mln zł. Będą one wzorowane na pierwszym katowickim wodnym placu zabaw (jego powierzchnia to 318 m kw).
Zostaną podzielone na strefy dla młodszych i starszych dzieci. Będą ogrodzone, otoczone murkiem z siedziskami i wyposażone w zaplecze sanitarne oraz ławki i stojaki dla rowerów. W dzień rozrywkę zapewnią minibrodziki i urządzenia wodne z dyszami i tryskaczami (m.in. armatka wodna, „wodne owady”, kwiaty nabierające wodę i gejzer) – łącznie 18 zabawek wodnych, które po zmroku będą się przemieniać w barwne, podświetlane fontanny.

Są to kolejne przykłady na to, że można, tylko trzeba chcieć.
Artur Banasiewicz

Fot. obiektów/dane. UM Katowice, UM Grodzisk Maz.

Więcej na:

https://www.facebook.com/StronaArturaBanasiewicza/

Kategoria: