Edukacja

Uczniowie ZS Jasieniec zdobywają doświadczenie zawodowe na arenie międzynarodowej

Tradycyjnie w maju tego roku grupa uczniów z Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Jasieńcu miała niepowtarzalną okazję uczestniczyć w zagranicznych praktykach zawodowych w malowniczej Grecji. Projekt nr 2023-1-PL01-KA121-VET-000128787 sfinansowany ze środków UE. Wyjazd ten był nie tylko okazją do poszerzenia wiedzy
i umiejętności zawodowych, ale także możliwością zanurzenia się w kulturze i historii jednego z najpiękniejszych krajów Europy.

Kategoria: 

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych - Eliminacje Okręgowe już za nami...

W dniach 12-13 kwietnia 2024 r. odbyły się w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie eliminacje okręgowe XLVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. To był czas zmagań dla uczestników, którzy chcieli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w 8 blokach tematycznych:

• Produkcja roślinna

• Produkcja zwierzęca

• Ogrodnictwo

• Mechanizacja rolnictwa

• Leśnictwo

• Agrobiznes

• Architektura krajobrazu

Kategoria: 

Niebieski Marsz Autyzmu

11 kwietnia odbył się Niebieski Marsz dla Autyzmu, zorganizowany po raz kolejny przez Zespół Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Grójcu.

Marsz przeszedł ulicami Grójca, gdzie zatrzymując się przy instytucjach publicznych promował wiedzę na temat autyzmu i budowania wrażliwości społecznej wobec osób autystycznych.

Władze oraz pracownicy Starostwa Powiatowego, zaopatrzeni w niebieskie elementy, powitali uczestników marszu przed budynkiem. Wicestarosta Jolanta Sitarek odczytała tekst przedstawiający świat oczami matki autystycznego dziecka.

Kategoria: 

Od 50 lat szkoła godna zaufania w Nowej Wsi!

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi to szkoła godna zaufania, bowiem idealnie łączy wieloletnią tradycję z nowoczesnym podejściem do edukacji. W roku Jubileuszu 50-lecia szkoły warto to uświadomić ósmoklasistom, stojącym przed wyborem szkoły ponadpodstawowej. Pół wieku istnienia to wartościowy bagaż, który zawiera wiele cennych doświadczeń, pozwalających właściwie przygotowywać młodzież do wyzwań teraźniejszości.

Kategoria: 

Zmagania dziewcząt podczas VIII Memoriału Stanisława Roga

Zmagania dziewcząt podczas VIII Memoriału Stanisława Roga w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.

Po współzawodnictwie chłopców nadszedł czas na zmagania dziewcząt w ósmej edycji Memoriału Stanisława Roga. Jak już wspomniano, turniej ten jest wyrazem pamięci o niezwykłym nauczycielu– Stanisławie Rogu. W roku Jubileuszu 50-lecia szkoły w Nowej Wsi z dumą wspominamy wydarzenia i ludzi związanych z minionym półwieczem.

Kategoria: 

0presja presja rówieśnicza - A Ty masz psychę rozmawiać?

W ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii” trzy licealistki: Róża Kucman, Kinga Aderek z Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Grójcu i Natalia Sobierajewska z LXIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza z Warszawy postanowiły zrealizować projekt 0presja, w ramach którego będą upowszechniać wiedzę o zjawisku presji rówieśniczej wśród uczniów szkół podstawowych i średnich powiatu grójeckiego i białobrzeskiego.   

 

Kategoria: 

Kolejny unijny projekt

Od 1 grudnia 2023 roku Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym realizuje projekt nr 2023-1-PL-KA122-SCH- 000120349 „Przez meandry ekologii, technologii i języków do poznania lepszych metod w nauczaniu szkolnych smyków", który jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Społeczne dla Rozwoju Społecznego (FERS) 2021-2027, projekt „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej".

Kategoria: 

Strony