Policja

Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie

Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął trzecie miejsce w kategorii M-50 podczas V Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie. Zawody odbyły się w Borzygniewie nad Zalewem Mietkowskim (województwo dolnośląskie). Wzięło udział 21 funkcjonariuszy reprezentujących niemal wszystkie polskie garnizony. Zawodniczki i zawodnicy mieli do pokonania 475 metrów pływania, 22,5 km jazdy rowerem oraz 5,25 km biegu.

W sobotę, 8 czerwca 2024 r. w Borzygniewie nad Zalewem Mietkowskim odbyły się V Mistrzostwa Polski Policji w Triathlonie na dystansie 1/8 Ironman.

Kategoria: 

Tomasz Szmydt poszukiwany listem gończym

Tomasz Szmydt poszukiwany jest przez policjantów Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Mężczyzna ścigany jest listem gończym wydanym przez Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu Do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.

Poszukiwany Tomasz Szmydt ur. 27.04.1970 r.

Ostatnie miejsce zameldowania na pobyt stały w Grójcu w województwie mazowieckim.

Ostatnie miejsce zamieszkania: Warszawa ul. Stawki 4a/8.

Kategoria: 

Tragiczny wypadek w Bikówku

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło na drodze K50 w Bikówku. W wyniku potrącenia śmierć poniósł 45-letni pieszy

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło we wtorek (30 kwietnia) wieczorem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na drogę w miejscu niedozwolonym i nieoświetlonym wprost przed nadjeżdżający samochód wtargnął mężczyzna, który nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych. Niestety, 45-letni pieszy poniósł śmierć na miejscu. Kierujący samochodem osobowym 63-letni mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Kategoria: 

Bezpieczny weekend majowy – zachowajmy ostrożność

Przed nami długi weekend majowy. Prognoza ładnej pogody i kilku wolnych dni napawa optymizmem, a wielu z nas zaplanowało w tym czasie podróż do miejscowości wypoczynkowych. Warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, zanim rozpoczniemy aktywny i atrakcyjny wypoczynek poza domem.

Majówka to czas podróży, ale przed wyjazdem zadbajmy o odpowiednie zabezpieczenie domu/mieszkania przed potencjalnym włamywaczem:

Kategoria: 

Zapadł wyrok sądowy za znieważenie funkcjonariuszy

Znieważenia w policyjnej służbie to nie rzadkość. Policjanci często wchodzą w środek konfliktu lub spotykają się z ostracyzmem, gdy egzekwują przepisy prawne od osób, które są dalekie od ich respektowania. Funkcjonariusz publiczny podczas wykonywania swoich obowiązków służbowych jest objęty specjalną ochroną. Osoba, która znieważa czy też narusza nietykalność cielesną policjantów, musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Kategoria: 

Strony