Szpital nowomiejski postanowił we własnym zakresie uszyć maseczki

Ochrona zdrowia w całym kraju boryka się z brakiem podstawowego sprzętu ochronnego, niezbędnego w czasie zagrożenia koronawirusem. Dotychczas szpitale płaciły po 10-15 gr za maseczkę. Aktualna, stale zmieniająca się cena, to 5-10 zł. Mimo tak wysokich cen, szpitale mają problem, aby je zakupić oraz zaczynają mieć problem z zapewnieniem środków finansowych na ich zakup. Jedna maseczka z filtrem kosztuje około 50 zł, a kombinezon około 200 zł.

SP ZOZ Nowe Miasto nad Pilicą mając nieduże zasoby oraz problemy z zakupem podstawowego sprzętu ochronnego postanowił we własnym zakresie uszyć maseczki.

Pani zatrudniona na etacie krawcowej szyje maseczki wielokrotnego użytku, które będzie można sterylizować na bloku operacyjnym naszego szpitala. SPZOZ stara się zapewnić bezpieczne warunki pracy swoim pracownikom oraz pacjentom korzystających z naszej placówki.

Z niecierpliwością czekamy na rezerwy państwowe, tj. maseczki, płyny dezynfekcyjne, kombinezony, leki, których do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy.

Naszych pacjentów pragniemy poinformować, że w związku z pandemią koronawirusa SP ZOZ Nowe Miasto nad Pilicą będzie częściowo pracować w innym trybie.

By stworzyć bezpieczne warunki pracy w poradniach prosimy o rejestracje telefoniczną w celu telekonsultacji. Lekarze udzielają teleporad, wystawiają e-recepty, bez potrzeby wizyty pacjenta w przychodni. W przypadkach koniecznych pacjenci zostaną umówieni na wizytę osobistą.

Informujemy również, że mając na uwadze bezpieczeństwo pacjentów, ograniczamy zabiegi planowe.

Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu dyrekcji, lekarzy, pielęgniarek i wszystkich pozostałych pracowników szpitala uda się zminimalizować skutki, jakie niesie ze sobą zarażenie koronawirusem.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców gminy o przestrzeganie zaleceń wywieszonych na naszych drzwiach, publikowanych na stronach internatowych, przekazywanych w mediach..

Wszystkim życzymy dużo zdrowia i wytrwałości.

 

SP ZOZ Nowe Miasto.

Kategoria: