Informacja grójeckiego szpitala

Grójecki szpital 24/03 opublikował na swoim profilu poniższą informację:
W związku z potwierdzonymi wśród personelu i pacjentów przypadkami koronawirusa w naszym szpitalu, chcemy Państwa zapewnić, że Zarząd spółki podjął szereg działań mających na celu ograniczenie rozwoju epidemii. Robimy wszystko, aby mimo trudności szpital miał ciągłość funkcjonowania.

W związku z pojawiającymi się w mediach błędnymi informacji dot. sytuacji w szpitalu pragniemy poinformować, że Wojewoda Mazowiecki, Sanepid oraz Starosta Powiatu Grójeckiego są informowani na bieżąco o sytuacji i podejmowanych działaniach. Chcemy też zaznaczyć, że Państwowy Inspektorat Sanitarno-Epidemiologiczny nie wydał decyzji o zamknięciu szpitala.

Szpital nie został zamknięty. Ze względu na sytuację epidemiologiczną czasowo wstrzymaliśmy przyjęcia na oddziały: WEWNETRZNY, NEUROLOGICZNY, CHIRURGICZNY, ANESTEZIOLOGII I INTENSYWNEJ TERAPII, GINEKOLOGICZNO- POŁOŻNICZY I NEONATOLOGICZNY.

Pragniemy poinformować, iż wszyscy pracownicy i pacjenci zostaną poddani testom na koronawirusa. Testy są wykonywane na bieżąco.

Na terenie szpitala trwa dezynfekcja. Zdezynfekowana jest już połowa oddziału Wewnętrznego i Ginekologiczno – Położniczego, Trakt Porodowy oraz kilka innych pomieszczeń.

Szpital przygotowywany jest do wznowienia działań.

Kategoria: