Niestety zmarły kolejne 3 osoby. Łącznie już 11. Już 250 osób z wynikiem dodatnim

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Grójcu z dnia 16 kwietnia 2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu grójeckiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 16 kwietnia 2020

Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową – 822 (ostatnia doba - 5)
Łączna liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 22 (ostatnia doba-0)
Łączna liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19- 20 (ostatnia doba - 0)
Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim - 250 (ostatnia doba - 4)
Liczba ozdrowieńców - 4 (ostatnia doba - 1)
Liczba zgonów powiązanych z COVID-19: 11 (ostatnia doba - 3)

Pierwszy potwierdzony przypadek zachorowania w powiecie to pielęgniarka pracująca w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą i w szpitalu w Grójcu.

Osoby, które mają potwierdzone zachorowanie na COVID-19 to dorosłe osoby obu płci.

Osoby znajdują się pod opieką lekarzy w szpitalu w Radomiu i Kozienicach. Stan zdrowia średni i ciężki. Duża część chorych z uwagi na dobry stan zdrowia nie została hospitalizowana i przebywa w izolacji w domach. / Stan zdrowia pacjenta pozwala na izolację domową / decyzja o kwarantannie została zmieniona na decyzje o izolacji i pacjent przebywa w domu w izolacji od rodziny.

Stan zdrowia wszystkich osób z potwierdzonym zakażeniem jest nieustanie monitorowany przez lekarzy i służby sanitarne.

Potwierdzone przypadki zachorowań są to przypadki rodzime – transmisja z kontaktu w kraju w ogniskach domowych, szpitalnych lub zawodowych.

W powiązaniu z COVID-19 w ciągu ostatniej doby wystąpiły 3 zgon mieszkańców powiatu, mężczyzna (77 lat), obciążony chorobami współistniejącymi, hospitalizowany w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, kobieta (75 lat), obciążona chorobami współistniejącymi, hospitalizowana w szpitalu MSWiA w Warszawie, kobieta (60 lat), obciążona chorobami współistniejącymi, hospitalizowana w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

Kategoria: