Łącznie: 263 osoby zachorowały, 18 wyzdrowiało, 15 osób zmarło

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Grójcu z dnia 22 kwietnia 2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu grójeckiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.
Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 22 kwietnia 2020

Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową – 690 (ostatnia doba - 15)
Łączna liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 22 (ostatnia doba-0)
Łączna liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19- 23 (ostatnia doba - 1)
Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim - 263 (ostatnia doba - 1)
Liczba ozdrowieńców - 18 (ostatnia doba - 1)
Liczba zgonów powiązanych z COVID-19: 15 (ostatnia doba - 0)

Pierwszy potwierdzony przypadek zachorowania w powiecie to pielęgniarka pracująca w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą i w szpitalu w Grójcu.
Osoby, które mają potwierdzone zachorowanie na COVID-19 to dorosłe osoby obu płci.
Osoby znajdują się pod opieką lekarzy w szpitalu w Radomiu i Kozienicach. Stan zdrowia średni i ciężki.  Duża część chorych z uwagi na dobry stan zdrowia nie została hospitalizowana i przebywa w izolacji w domach. / Stan zdrowia pacjenta pozwala na izolację domową / decyzja o kwarantannie została zmieniona na decyzje o izolacji i pacjent przebywa w domu w izolacji od rodziny.
Stan zdrowia wszystkich osób z potwierdzonym zakażeniem jest nieustanie monitorowany przez lekarzy i służby sanitarne.
Potwierdzone przypadki zachorowań są to przypadki rodzime – transmisja z kontaktu w kraju w ogniskach domowych, szpitalnych lub zawodowych.
Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:
www.gis.gov.pl
https://www.gov.pl/web/koronawirus
Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.
Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Kategoria: