Terytorialsi ruszyli z pomocą

Terytorialsi coraz częściej umiejętności zdobywane podczas szkoleń, wykorzystują w życiu codziennym. W sobotnie popołudnie żołnierze 61 batalionu lekkiej piechoty w Grójcu, jako pierwsi ruszyli z pomocą kobiecie, która uległa wypadkowi.

Odporność na stres i trzeźwość umysłu wykazało w działaniach czterech żołnierzy z Grójca. Terytorialsi wracając w sobotnie popołudnie ze służby, byli naocznymi świadkami wypadku komunikacyjnego. Bez wahania i zachowując wszystkie środku ostrożności przeprowadzili działania w miejscu zdarzenia.

Do zdarzenia drogowego doszło na drodze krajowej nr 7 na wysokości miejscowości Tarczyn (powiat piaseczyński). Kobieta podróżująca samochodem osobowym zjechała z trasy i uderzyła w przydrożny mostek. Dwóch Terytorialsów posiadających uprawnienia medyczne udzieliło poszkodowanej pomocy. Żołnierze 61 blp w Grójcu nawiązali kontakt z poszkodowaną, ta była świadoma i odpowiadała na pytania. Nie była w stanie samodzielnie opuścić pojazdu. Żołnierze w sposób bezpieczny, wyłamali drzwi oraz wykonali dostęp do osoby poszkodowanej. Po ewakuacji z wraku poszkodowanej, medyk przystąpił do badania urazowego. Żołnierze do przybycia Zespołu Karetki Pogotowia udzielali kobiecie wsparcia i zabezpieczali miejsce zdarzenia.

- Jestem dumny z naszych żołnierzy, którzy w bardzo profesjonalny sposób udzielili poszkodowanej pomocy. Nasi żołnierze przez cały okres służby, przygotowywani są do niesienia pomocy społeczeństwu, nie tylko podczas konfliktów zbrojnych i kryzysów, ale w każdej sytuacji. Cieszę się, że w naszych szeregach mamy osoby wykwalifikowane w różnych sektorach, dzięki temu nasza brygada staje się coraz silniejsza – dodał major Grzegorz Wilczewski, zastępca dowódcy 61 blp w Grójcu.

ppor. Jolanta MACIASZEK

Oficer Prasowy

6 MAZOWIECKA BRYGADA
OBRONY TERYTORIALNEJ

Kategoria: