Zakażony członek komisji wyborczej w gminie Jasieniec

Jak podaje portal echodnia.eu: Niedługo po niedzielnych wyborach okazało się, że jeden z członków komisji obwodowej w gminie Jasieniec dostał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Przy wyborach, w innych komisjach pracowali też członkowie jego rodziny. Wcześniej wszyscy uczestniczyli w szkoleniach organizowanych w Urzędzie Gminy. Część osób, z którymi miał kontakt zakażony już jest na kwarantannie, inni po nadzorem sanepidu. Testy do badań będą pobierane też od urzędników.

Kwarantanną objęta jest rodzina zakażonego, dwoje jej członków też pracowało w komisjach wyborczych w gminie Jasieniec. - Przed wyborami wszyscy uczestniczyli w szkoleniach organizowanych w Urzędzie Gminy, także nasi pracownicy - mówi Marta Cytryńska, wójt gminy Jasieniec.

Gmina ma jeszcze kłopot z komisjami obwodowymi przed niedzielną drugą turą wyborów prezydenckich. Nie wiadomo, ilu jej członków nie będzie mogło uczestniczyć w ich pracach w niedzielę. Część osób jest przecież na kwarantannie i dopiero czeka na wyniki badań.

więcej: https://echodnia.eu/radomskie/koronawirus-w-gminie-jasieniec-zakazony-cz...

Kategoria: