Jest kandydatka na nowego członka zarządu powiatu

Wczoraj do przewodniczącego rady powiatu wpłynęło pismo od starosty grójeckiego dotyczące zgłoszenia kandydatury radnego do objęcia funkcji członka zarządu powiatu.
"W piśmie zgłoszono panią Teresę Bednarską (PiS) jako kandydatkę na nowego członka zarządu powiatu" - powiedział Leszek Kumorek. W piśmie nie podano kto będzie proponowany na funkcję wicestarosty, która to obecnie nie jest obsadzona.

11.05.2015 rada powiatu przyjęła rezygnację Macieja Dobrzyńskiego z funkcji wicestarosty. Zgodnie z przepisami do dnia wczorajszego starosta powinien przedstawić radzie powiatu osobę, która uzupełni skład zarządu. Pismo wpłynęło do przewodniczącego w określonym terminie, ale czy jest to forma równoznaczna z przedstawieniem kandydatury radzie powiatu?

W jednej z wypowiedzi prasowych starosty pojawiła się informacja, że kandydatura na nowego członka zarządu będzie zaskoczeniem. Lecz czy zgłoszenie kandydatki z klubu PiS mającego 10 członków (brak większości) jest zaskakujące? Być może.

Raczej prawdopodobne wydaje się, że choć częściowo prawdzie okazują się plotki, iż próbowano do koalicji przeciągnąć jednego z radnych z klubu Powiat Sprawny i Przyjazny.
Jak widać na daną chwilę nie pozyskano dodatkowego radnego do koalicji.

Artur Banasiewicz

12.06.2015

Kategoria: