Grójecki sąd również protestuje

18 czerwca Sąd Rejonowy w Grójcu przyłączył się do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej, polegającej na "strajku włoskim". Pracownicy obsługują tylko zaplanowane posiedzenia. Interesanci nie zostaną obsłużeni, zamknięte zostało biuro podawcze."Część pracowników poszła na urlopy, część wykonuje tylko podstawowe obowiązki" - mówi nasz informator.
Akcję organizuje Związek Pracowników Wymiaru Sprawiedliwości.
Protestują pracownicy sądu oraz kuratorzy.
Celem protestu jest zwrócenie uwagi ministerstwa na pogarszającą się sytuację finansową pracowników wymiaru sprawiedliwości. Jeśli akcja nie przyniesie skutku, protesty będą powtarzane i mogą przybrać inne formy.

grojeckie24.pl

18.06.2015

Kategoria: