Pomóż młodej mamie

Mam na imię Marzena. Mam 23 lata. Choruję na stwardnienie rozsiane (SM).To nieuleczalna i postępująca choroba. Leki i rehabilitacja, które mogłyby pomóc walczyć z chorobą są bardzo kosztowne.
SM jest nieprzewidywalne. Musiałam nauczyć się żyć z dnia na dzień. Nie mogę nic zaplanować. Kładąc się do łóżka nie wiem jakie będzie jutro. Chcę walczyć….mam dla kogo. Mam prześlicznego 3 letniego synka, który przez tą paskudną chorobę musiał tak szybko ”wydorośleć”. Chcę aby w pełni mógł cieszyć się dzieciństwem i zabawą razem z mamą.
To on daje mi siłę tak wielką… dzięki niemu podnoszę się za każdym razem.
Jestem dumna , że mam tak mądrego syna, który mając roczek wiedział, że mama nie może go nosić i dzielnie spacerował za rączkę,pilnując bym nie zrobiła : ”Bam”. Wiem, że większość rodziców może mi pozazdrościć dziecka, które pomaga w ścieleniu łóżka,rozwieszaniu prania i kłóci się o odkurzacz. Ale to ja chcę się nim opiekować. Mieć siłę sprzątnąć porozrzucane klocki lub przenieść go na łóżko kiedy uśnie na dywanie podczas zabawy.
Choroba nauczyła mnie dostrzegać jak wielkie w życiu znaczenie ma chodzenie…każdy malutki krok.
To, że ktoś chodzi chwiejnym krokiem bądź się przewraca na prostej drodze nie oznacza że jest pijany… Cieszę się, że wokół mnie jest tyle życzliwych mi osób, które służą mi pomocą. Sama chyba nie dałabym rady.
Wsparcie rodziny i przyjaciół jednak nie wystarcza…Nie mam szans aby samodzielnie zakupić leki, które mogłyby powstrzymać chorobę.
Pieniądze szczęścia nie dają ale pomagają żyć.
Dlatego zdecydowałam się założyć subkonto.

Możecie mi Państwo pomóc w leczeniu i rehabilitacji przekazując 1% podatku na:
Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego

KRS: 000 008 33 56
,,Mam szansę: Marzena Matysiak”

Możecie również przekazać darowiznę na konto:
Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego
ul. Nowolipki 2A, 00-160 Warszawa
81 1440 1390 0000 0000 1569 1646
Tytuł przelewu:Marzena Matysiak

Osoby fizyczne mogą odliczyć darowiznę w wysokości do 6% dochodu w deklaracji rocznej za rok, w którym przekazały tą darowiznę(art. 26 §1 pkt 9 i 10 ustawy o podatku od osób fizycznych). Osoby prawne mogą odliczyć darowiznę w wysokości 10% dochodu w deklaracji rocznej za rok, w którym przekazały darowiznę (art. 18 §1 pkt 1 ustawy o podatku od osób prawnych).

Wszystkim darczyńcom z góry BARDZO DZIĘKUJĘ!!!
”Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą”.

Dzięki Wam - ludziom dobrego serduszka, za pieniądze uzbierane na subkoncie z 1%, Marzena mogła zakupić rower trzykołowy dzięki któremu mimo choroby może przyjemnie się rehabilitować na wspólnych wycieczkach z synkiem. Został zakupiony również elektrostymulator mięśni i nerwów który pobudza mięśnie do pracy,działa przeciwbólowo oraz poprawia krążenie. Dzięki Waszemu wsparciu Marzena robi kolejne kroki naprzód. Dziękujemy

Strony:
http://smarzena.blog.pl/
https://m.facebook.com/profile.php?id=1459619467696043&__mref=message_bu...

02.08.2015

Kategoria: