„Jabłka Grójeckie” na Międzynarodowych Targach Owocowo-Warzywnych w Berlinie

Fruit Logistica to jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych, z długą tradycją. Rokrocznie na początku lutego producenci ze wszystkich stron świata przyjeżdżają do Berlina zaprezentować swoje produkty. To doskonała okazja do poznania najnowszych trendów i innowacji w branży, a także nawiązania kontaktów handlowych.

„Jabłka Grójeckie” zasilały polskie stoisko narodowe, zorganizowane przez Związek Sadowników Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas trwających 3 dni targów (6-8 lutego br.) z naszymi regionalnymi produktami zapoznało się przeszło 80 000 zwiedzających. Przedstawiciele Stowarzyszenia Sady Grójeckie odbyli godziny rozmów na temat „Jabłka Grójeckiego” i przetworów.

W czasie trwania targów odbyło się kilkadziesiąt interesujących warsztatów i paneli dyskusyjnych, poruszających zagadnienia związane z rynkiem świeżych owoców i warzyw.

„Jabłka Grójeckie” znalazły się wśród 18 reprezentantów kraju, co jest niewątpliwie ogromnym wyróżnieniem i potwierdzeniem najwyższej jakości.

Info: Stowarzyszenie Sady Grójeckie

 

Nazwa „Jabłka Grójeckie” odnosi się do 27 odmian jabłek i ich sportów, które swoje walory zawdzięczają umilanym warunkom glebowym i klimatycznym grójecczyzny. O ich wyjątkowym smaku decyduje charakterystyczna kwasowość (średnio o 5% wyższa niż u jabłek pochodzących z innych regionów) oraz bardzo wyrazisty rumieniec, wynikający z wyższej zawartości barwników pod skórką. W 2011 roku „Jabłka Grójeckie” zostały wpisane do unijnego rejestru Chronionych Oznaczeń Geograficznych (ChOG).

Czekamy na Państwa artykuły: redakcja@nowedni.pl lub redakcja@grojeckie24.pl

11.02.19

Kategoria: