AKTUALNA SYTUACJA W POWIECIE GRÓJECKIM ZWIĄZANA Z EPIDEMIĄ COVID - 19

Komunikat Starostwa Powiatowego w Grójcu. Aktualna sytuacja w placówkach:
SPZOZ NOWE MIASTO NAD PILICĄ
Szpital funkcjonuje bez przeszkód. Wszystkie oddziały są gotowe do przyjmowania pacjentów.
IZBA PRZYJĘĆ, POGOTOWIE RATUNKOWE oraz NOCNA POMOC LEKARSKA działają normalnie.
Obecnie w szpitalu znajduje się 8 pacjentów. Zgodnie z procedurami pacjenci po przyjeździe do szpitala zostali przebadani i wykonano im testy na obecność koronawirusa .Osoby z potwierdzonym wynikiem są izolowane i oczekują na transport do szpitala zakaźnego.

POWIATOWE CENTRUM MEDYCZNE W GRÓJCU
W szpitalu funkcjonują 3 odziały: Oddział Pediatryczny, Oddział Chorób Wewnętrznych z pododdziałem Intensywnej Opieki Kardiologicznej, Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii. IZBA PRZYJĘĆ, POGOTOWIE RATUNKOWE, NOCNA OPIEKA LEKARSKA działają bez przeszkód.
Od 15 kwietnia 2020 r. funkcjonuje również Poradnia Ginekologiczno-Położnicza.

W obu szpitalach powiatowych pacjenci przed przyjęciem poddawani są każdorazowo wstępnej weryfikacji w namiocie medycznym, Pacjenci są badani i przeprowadzany jest z nimi wywiad dot. możliwych kontaktów z osobami zarażonymi. Jeśli występuje jakiekolwiek podejrzenie zarażenia, pacjenci są izolowani i wykonywane są testy. Osoby przywożone z innych szpitali zgodnie z procedurą są izolowane i poddawane testom na obecność koronawirusa.

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W TOMCZYCACH
Sytuacja w Domu Pomocy Społecznej poprawia się, ilość osób z pozytywnym wynikiem zmniejszyła się znacząco. Na dzień dzisiejszy (16.04.2020 r.) wynosi 9 osób z pensjonariuszy i  5 osób z personelu. Zgodnie z procedurami placówka jest nadal objęta kwarantanną, pensjonariusze i pracownicy oczekują na dalsze decyzje z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Grójcu (SANEPID).
Personel będący na miejscu jest bardzo zmęczony. W dalszym ciągu staramy się znaleźć osoby, które wspomogą lub wymienią pielęgniarki i opiekunki obecnie sprawujące opiekę nad pensjonariuszami.

DPS-y w Lesznowoli oraz w Nowym Mieście nad Pilicą na obecną chwilę działają normalnie. Nie ma ognisk zakażeń. Monitorujemy sytuację na bieżąco, codziennie otrzymujemy raporty od dyrektorów placówek.

Prosimy pamiętać, że w związku z epidemią obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin.

 

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1323421114713358&id=999067003815439

Kategoria: