Kolejne dofinansowanie pozyskane dla szkół, których organem prowadzącym jest Powiat Grójecki.

Powiat Grójecki w dniu 9 kwietnia znalazł się na liście gmin i powiatów, które otrzymały dofinansowanie w ramach programu „Zdalna Szkoła” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa na kwotę 100 tys. zł.  Jest to  maksymalna kwota jaką mogły otrzymać  w programie samorządy.

W ramach dofinansowania zostaną zakupione laptopy dla uczniów szkół, których organem prowadzącym jest Powiat Grójecki. Sprzęt komputerowy pozwoli na kontynuację nauki uczniów poprzez zdalną pracę z nauczycielem.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do internetu albo sprzętu, na którym może realizować podstawę programową.

Kategoria: