Rusza II etap przebudowy drogi 1604 Szczęsna – Rożce!

W czwartek 9 lipca w Starostwie Powiatowym w Grójcu odbyło się podpisanie z wykonawcą umowy na wykonanie przebudowy kolejnych odcinków drogi powiatowej nr 1604W Szczęsna-Rożce o łącznej długości 5170 mb.

 Przebudowywane odcinki drogi znajdują się na terenie trzech gmin powiatu grójeckiego: Grójec, Pniewy oraz Belsk Duży. Droga nr 1604W łączy drogę krajową DK50 z drogą wojewódzką nr 725,  która biegnie przez teren gminy Belsk Duży, aż do Rawy Mazowieckiej leżącej na terenie województwa łódzkiego.

Droga powiatowa zostanie przebudowana na dwóch odcinkach: Uleniec-Czekaj i Czekaj-Rożce.  Łączny koszt zadania to ponad 4 mln złotych. Środki na wykonanie inwestycji pochodzą z Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego (ponad 2,5 mln złotych), Powiatu Grójeckiego, Gmin: Grójec, Belsk Duży oraz Pniewy.
 Jest  to również kolejny w naszym powiecie  przykład współpracy samorządu z sektorem prywatnym. Zarząd Powiatu wystąpił z prośbą o wsparcie finansowe inwestycji w ramach dobrowolnego uczestnictwa w kosztach do wielu firm prowadzących działalność wzdłuż drogi powiatowej  nr 1604W.  Firma Rosel Sp. z o.o.  prowadząca działalność w Uleńcu zaproponowała udział w przedsięwzięciu i zadeklarowała wkład w wysokości 60 tys. złotych.  
Mimo, że wykonanie inwestycji zostało zaplanowane do 2022,  to wykonawca - Przedsiębiorstwo Robót Drogowo- Mostowych  deklaruje, że postarają się zakończyć wszystkie prace jeszcze w tym roku.
Obecnie trwają rozmowy z  Zarządem Województwa Mazowieckiego na temat wydłużenia przebudowywanej drogi o odcinek od ul. Armii Krajowej do wiaduktu w Woli Worowskiej.  
Starostwo Powiatowe w Grójcu

Kategoria: