Dotacja w wysokości 100 000 zł dla Szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą

Za pośrednictwem Fundacji ENEA do placówek medycznych walczących z koronawirusem trafiło 2,1 mln zł. Pomoc otrzymały szpitale, które są na pierwszej linii w walce z koronawirusem, a do takich należy SP ZOZ w Nowym Mieście nad Pilicą. Dzięki działaniom Pana Senatora, a zarazem lekarza naszego szpitala pana Stanisława Karczewskiego i pani Barbary Gąsiorowskiej Dyrektora SP ZOZ otrzymaliśmy dotację w wysokości 100 tys. zł na zakup respiratora i innowacyjnego urządzenia do oczyszczania powietrza, które znajduje się w izolatce.

Sprzęty te, pozwalają w skuteczny sposób zmniejszyć zagrożenie spowodowane zakażeniami. Urządzenie do oczyszczania powietrza zostało zaprojektowane do ciągłego usuwania zanieczyszczeń mikrobiologicznych, znajdujących się w obecności personelu i pacjentów. Wykorzystuje ono połączenie ozonu i nadtlenku wodoru. Technologia ta okazała się skuteczna w zwalczaniu różnych bakterii, jak również wirusów.
Natomiast respirator, jest to urządzenie medyczne, zamienne nazywane sztucznym płucem. Jego zadaniem jest wspomaganie lub zastępowanie mięśni pacjenta niezbędnych do oddychania. Respirator wymusza proces oddychania u osób, które w wyniku urazu lub choroby nie mogą samodzielnie oddychać. Maszynę wykorzystuje się również w sytuacjach, gdy pacjent oddycha sam, ale proces ten jest z jakiegoś powodu niewydolny, czyli nie zaspokaja zapotrzebowania organizmu na tlen. W krajach, gdzie w przebiegu pandemii wirusa SARS-CoV-2 doszło do masowych zachorowań na COVID-19, dla dziesiątków tysięcy chorych respirator stał się sprzętem medycznym ratującym życie.

SPZOZ
w Nowym Mieście
nad Pilicą

Kategoria: