I. Festiwal Owoców w Jasieńcu

Festiwal Owoców w Jasieńcu to kolejne wydarzenie zorganizowane przez Powiat Grójecki we współpracy z  Gminą Jasieniec  i Związkiem Sadowników RP. Impreza to swoista  promocja sadownictwa, produktów lokalnych oraz regionalizmu w czystej postaci.
Świadczy o tym ogromne zainteresowanie z jakim spotkał się festiwal w pierwszym roku. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Jasieńcu był miejscem spotkania  przedstawicieli władz lokalnych i regionalnych z mieszkańcami powiatu. Wszyscy mogli podziwiać stoiska z pysznymi, regionalnymi potrawami przygotowanymi przez koła gospodyń wiejskich z Gośniewic i Boglewic, florystycznymi kompozycjami, rękodziełem ludowym, a także dmuchańcami i innymi atrakcjami dla dzieci i rodzin.
Festiwal Owoców rozpoczęła uroczysta Msza Dziękczynna, którą odprawił dziekan dekanatu grójeckiego ks. Andrzej Piekarczyk. Wśród przybyłych osób znaleźli się m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, poseł na Sejm RP Mirosław Maliszewski, starosta Powiatu Grójeckiego Krzysztof Ambroziak, wójt Gminy Jasieniec Marta Cytryńska, wójt Gminy Chynów Tadeusz Zakrzewski, radny wojewódzki Leszek Przybytniak, radni powiatowi i gminni, rolnicy, strażacy, sołtysi, koła gospodyń wiejskich, nauczyciele, uczniowie wraz z rodzicami oraz przedstawiciele licznych instytucji ,firm i społeczności jasienieckiej.
Uczestnicy pierwszego tego typu eventu w Jasieńcu mogli  degustować  wspaniałe owoce oraz soki. Nie zabrakło również  potraw przyrządzonych przez KGW z Gminy Jasieniec. Gminne sołectwa przygotowały natomiast kosze owoców, które wzięły udział w konkursie i walczyły o tytuł najładniejszego. Również stoisko  promocyjno-informacyjne Związku Sadowników RP cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.
Oficjalne rozpoczęcie święta, dokonane przez wójt Gminy Jasieniec Martę Cytryńską, starostę grójeckiego Krzysztofa Ambroziaka oraz prezesa Związku Sadowników RP Mirosława Maliszewskiego, poprzedziło złożenie kwiatów pod pomnikiem patrona szkoły Wincentego Witosa, znajdującego się na terenie placówki. Następnie wszystkich zgromadzonych powitał uroczyście Marszałek Adam Struzik.
W dalszym etapie odbył się wykład dr. Janusza Gmitruka nt. życia i działalności Wincentego Witosa. Później ogłoszono wyniki konkursu na Najładniejszy Kosz Owoców, który spotkał się ze wspaniałym odzewem ze strony sołectw Gminy Jasieniec.
Uczta dla ducha był występ  uczniów Zespołu Szkół w Jasieńcu, dotyczący patrona ich szkoły. Imprezę zakończył  występ młodzieżowego Zespołu Ludowego składającego się z uczniów i absolwentów PSP w Jasieńcu Uczniowie zatańczyli kujawiaka i polkę wprawiając publiczność w zachwyt i otrzymując owacje na stojąco.
Organizatorzy serdecznie dziękują  wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie Festiwalu Owoców 2019 oraz wszystkim obecnym na imprezie.

..................................................

Czekamy na Państwa artykuły, reklamy i ogłoszenia.
Gazeta Nowe Dni: redakcja@nowedni.pl