Handel i gospodarka

Sebastian Olma Szefem Kuchni w Hotelu Pałac Mała Wieś

Mamy wielką przyjemność powitać w naszym pałacowym zespole jednego z najzdolniejszych Szefów Kuchni młodego pokolenia - Sebastiana Olmę. Od września objął on stanowisko Executive Head Chefa w naszym Hotelu, gdzie będzie odpowiadał za rozwój restauracji „Stara Wozownia”, obiektów bankietowo-konferencyjnych „Nowa Oranżeria” oraz „Szklarnia”, a także cukierni „Herbaciarnia Pałacowa” i sekcji cateringowej firmy.
 

Niezwykły talent połączony z wyjątkową osobowością i charyzmą

 

Specjalny napój „Dla bohaterów naszego Ż” trafi do lekarzy i personelu medycznego

Grupa Żywiec wspólnie z partnerami przygotowała napój, którego pierwsze partie trafiły już do blisko 100 placówek medycznych na terenie Polski. Firma chce w ten sposób podziękować wszystkim, którzy w tym trudnym czasie dbają o nasze zdrowie i bezpieczeństwo – Bohaterom naszego Ż.

Do sprzedania Suzuki SX4

Do sprzedania Suzuki SX4 - 2011 rok 2.0 D 4X4/Klimatronic/KeylessGo/Alufelgi
Moc silnika 135 KM,
Przebieg 143 204 km.
CENA: 24 000 zł.

Do sprzedania świeżo sprowadzony samochód Suzuki SX4 z z dołączanym napędem 4X4, samochód w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym.
Wyposażenie
- ABS
- ESP
- Klimatronic
- Napęd 4X4
- radio CD fabryczne
- alufelgi
- 4X szyby elektryczne
- elektryczne i podgrzewane
lusterka
- skrzynia biegów manualna 6
- system keyless

Ceny w Biedronce pod lupą UOKiK

  • Drożej w kasie niż wskazuje na to cena umieszczona przy towarze oraz brak informacji o cenie przy produkcie na półce – to zarzuty UOKiK wobec Jeronimo Martins Polska, właściciela sklepów Biedronka.
  • Ze skarg konsumentów i ustaleń Inspekcji Handlowej wynika, że takie sytuacje nie są rzadkością w tej sieci.
  • Za nieuczciwe praktyki przedsiębiorcy grozi kara do 10 proc. obrotu.

Rozpoczął się 9. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Rozpoczął się 9. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Za nami pierwszy, bardzo intensywny, dzień.
Podstawowym celem Kongresu jest ukazanie wizerunku małych i średnich firm jako przedsiębiorstw, które w głównej mierze tworzą polską gospodarkę, a jednocześnie są podmiotami innowacyjnymi, aspirującymi do ciągłego rozwoju i wymiany doświadczeń, podbijającymi nie tylko rynek polski, ale również rynki zagraniczne.

Do sprzedania przyczepa kempingowa

Hobby Prestige 560 rok 2010, 4 osobowa. Duże małżeńskie i 2 pojedyncze łóżka. Prysznic, ciepła i zimna woda, ubikacja oddzialnie plus umywalka też oddzielnie, podgrzewana podłoga, klimatyzacja, telewizor plus własny napęd. Prąd i oświetlenie 220V, 12V i gaz. Dodatkowo nowy przedsionek wraz z podłogą. Stan idealny.
Cena: 68 000. TELEFON: 796 164 825

 

................................................

UWAGA! Upływa termin na złożenie oświadczenia ws. zamrożenia cen prądu

Jak informuje "Business Insider" do poniedziałku, 29 lipca, można składać oświadczenia odbiorcy końcowego ws. zamrożenia cen prądu. Obowiązek nie dotyczy jedynie gospodarstw domowych. Jak przypomina Ministerstwo Energii, zgodnie z przepisami ustawy, zachowanie uprawnienia do "stabilizacji cen prądu na poziomie 2018 r. w II półroczu 2019 r." mają następujące grupy odbiorców końcowych: mikro i mali przedsiębiorcy, szpitale, jednostki sektora finansów publicznych.

Izba Administracji Skarbowej w Warszawie ostrzega podatników przed fałszywymi mailami

Izba Administracji Skarbowej w Warszawie ostrzega podatników przed fałszywymi mailami informującymi o konieczności uiszczenia brakującej kwoty po rozliczeniu zeznania podatkowego za 2018 r. Przesyłane wiadomości zawierają fałszywy numer konta bankowego oraz fałszywy adres mailowy urzędu skarbowego.

 

WAŻNE!!! Urzędy skarbowe nie wysyłają wezwań do zapłaty droga mailową.

 

Ubrania, ręczniki i stroje kąpielowe pod lupą Inspekcji Handlowej

  • Koszule czy swetry były z innych materiałów niż wynikało z etykiet, ręczniki nie trzymały wymiarów, a obrusy plamoodporne okazały się nieodporne na olej.
  • W 2017 i 2018 r. Inspekcja Handlowa sprawdziła ponad 5 tys. partii ubrań dla dzieci i dorosłych, ręczników, strojów kąpielowych, odzieży sportowej, obrusów.
  • Kontrolerzy mieli zastrzeżenia do ponad 30 proc. produktów, najgorzej wypadły te zbadane w laboratorium.

Rusza kampania "Poznaj swojego kontrahenta"

  • Polskie Stowarzyszenie Sprzedaży Bezpośredniej i Federacja Konsumentów pod patronatem UOKiK rozpoczynają akcję „Poznaj swojego kontrahenta”.
  • Chcemy wspólnie przeciwdziałać nieuczciwym praktykom, do których dochodzi podczas pokazów na rynku sprzedaży bezpośredniej.
  • Kampania edukacyjna skierowana jest m.in. do firm wynajmujących sale na takie spotkania.