ALPAKOTERAPIA- NOWA TERAPIA W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH

W tym roku szkolnym po powrocie z wakacji na naszych uczniów czekała niespodzianka. Zajęcia z Animaloterapii zostały rozszerzone o alpakoterapię. W tej chwili cieszymy się nie tylko zajęciami dogoterapii AAI, ale także obecnością i bezpośrednią pracą z milutkimi alpakami: Szafirkiem i Rubinkiem. Praca na łonie natury w towarzystwie tak niezwykłych zwierząt silnie motywuje do pokonywania trudności z jakimi zmagają się nasi podopieczni. Obecność i pełna akceptacja ze strony zwierząt to wyjątkowa nagroda za każdy wysiłek i pracę jakie podejmuje dziecko.

Kategoria: 

„Świeć Przykładem – bądź widoczny” apelują policjanci

Grójeccy policjanci rozdawali odblaski niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, prowadzili zajęcia profilaktyczne z dziećmi. Uświadamiali, jak ważna jest widoczność pieszych i rowerzystów na drodze. Od wczoraj, aż do marca 2021 roku policja prowadzić będzie działania prewencyjne „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”.

W środę rozpoczęła się jesień. Jest to czas kiedy szybko zapada zmrok a dni są szare i często pada deszcz. Zmieniająca się aura, powoduje, że odległość z której kierowca może dostrzec pieszego jest coraz mniejsza.

Kategoria: 

Sebastian Olma Szefem Kuchni w Hotelu Pałac Mała Wieś

Mamy wielką przyjemność powitać w naszym pałacowym zespole jednego z najzdolniejszych Szefów Kuchni młodego pokolenia - Sebastiana Olmę. Od września objął on stanowisko Executive Head Chefa w naszym Hotelu, gdzie będzie odpowiadał za rozwój restauracji „Stara Wozownia”, obiektów bankietowo-konferencyjnych „Nowa Oranżeria” oraz „Szklarnia”, a także cukierni „Herbaciarnia Pałacowa” i sekcji cateringowej firmy.
 

Niezwykły talent połączony z wyjątkową osobowością i charyzmą

 

Uczniowie Technikum Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi laureatami Stypendium Starosty Grójeckiego!

17 września 2020 r. naszą szkołę odwiedził Starosta Grójecki, pan Krzysztof Ambroziak. Towarzyszył mu pan Jan Madej, – Przewodniczący Powiatowej Rady Mazowieckiej Izby Rolniczej i Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Geodezji Rady Powiatu Grójeckiego wraz z przedstawicielami wydziału promocji Starostwa Powiatowego w Grójcu. Wizyta zacnych gości związana była z wręczeniem uczniom naszego Technikum stypendium za wysokie wyniki w nauce, które uczniowie pobierać będą przez cały rok szkolny 2020/21.

Kategoria: 

Rozpoczęły się roboty budowlane w Anielinie i Jarochach

Budowa kanalizacji o wartości ponad 3 mln trwa.
Rozpoczęły się roboty budowlane przy budowie sieci kanalizacji w miejscowościach Anielin i Jarochy o wartości 3 274 000,00zł.

Przetarg rozstrzygnięty na początku lipca wygrała firma Arbud z Radomia, którą wybrano z sześciu oferentów. Budową sieci kanalizacyjnej objętych będzie około sześćdziesięciu gospodarstw z dwóch miejscowości.

- Wykonawca zgodnie z umową na zakończenie całego projektu ma czas do września 2021 roku, potwierdza Wójt Władysław Piątkowski. Wszystko zależy od warunków atmosferycznych.

Kategoria: 

Wspólne działanie przeciwko pandemii

Minister Zdrowia przedstawił ostatnio plan walki z epidemią koronawirusa na jesień. Zwrócił uwagę na fakt, że czeka nas trudny okres z powodu wielu infekcji grypopodobnych, które pojawią się w okresie jesienno-zimowym i będą z nim występowały. Przypomniał, że nadal fundamentalnymi działaniami w walce z koronawirusem są działania prewencyjne, tj. dezynfekcja, dystans i maseczki.

Kategoria: 

Akcja "ROAD SAFETY DAYS" z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu

W dniach 16-22 września 2020 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona jest akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC). W te działania włączyli się aktywnie policjanci z grójeckiej drogówki.

Kategoria: 

Mazowiecka grupa SPEED

Mazowieccy policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED w ubiegłym tygodniu zatrzymali prawa jazdy osobom, które w terenie zabudowanym pozwoliły sobie na zbyt wiele. Aż 20 kierowców w najbliższym czasie będzie musiało przesiąść się na miejsce pasażera. W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na prędkość i niebezpieczne zachowania kierowców.

Kategoria: 

Muzeum w Warce odebrało nagrodę

Po raz kolejny praca naszego Muzeum została dostrzeżona przez Kapitułę Konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”. Nagrodę za wystawę „Pamięć. Tożsamość. Dziedzictwo. Pomniki Kazimierza Pułaskiego w Polsce i USA”, z rąk marszałka Adama Struzika odebrała dyrektorka Muzeum Iwona Stefaniak wraz z Piotrem Kupnickim – historykiem.

Kategoria: 

Szkolenie pod napięciem

Służba Więzienna w Stawiszynie rozpoczęła kolejny kurs zawodowy dla skazanych recydywistów. Grupa 12 osadzonych, którzy chcieli podnieść swoje kwalifikacje, uczestniczy w szkoleniu przygotowującym do zawodu elektryka z uprawnieniami do 1 kV. Edukacja skazanych na kursie zawodowym realizowana jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) 2014-2020.

 

Nowe możliwości z nowym zawodem

Kategoria: 

Sklep zielarsko - medyczny Cztery Pory Roku www.czteryporyroku.pro

Wiemy jak trudno w dzisiejszym świecie o produkty naturalne, zdrowe i bezpieczne. Dlatego ze szczególną dbałością dobieramy asortment artykułów dostępnych w naszym sklepie. Dostępne są u nas naturalne kosmetyki niezwykle cenionych marek oraz produkty tureckie wykonane na bazie naturalnych, tradycyjnych receptur. Oferujemy bogaty wybór mydeł włoskich oraz  produkty herbal ajurwedyjskie i bonifraterskie. Produkty wspomagające odchudzanie firmy Dietering.

Kategoria: 

Nowy Ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej w Powiatowym Centrum Medycznym!

Z początkiem września 2020 roku stanowisko ordynatora oddziału chirurgii Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu objął znakomity specjalista dr Wojciech Gackowski. Doktor Wojciech Gackowski ukończył Akademię Medyczną w Warszawie. Szkolenie specjalizacyjne odbywał w Klinice Chirurgii Ogólnej i Wątroby Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Link: https://www.youtube.com/watch?v=T-FEKnibdig

Kategoria: 

Areszt dla 30-latka za rozbój popełniony w recydywie

Policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo rozboju popełnione na mieszkańcu powiatu grójeckiego. Jak ustalili śledczy, sprawca w tym zdarzeniu kopał pokrzywdzonego, a następnie ukradł mu pieniądze, dokumenty i telefon. Zatrzymany został doprowadzony przez mundurowych do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju. Okazało się, że mężczyzna był już karany za podobne przestępstwo.

Kategoria: 

"Koduj z Gigantami"

"Koduj z Gigantami" to wydarzenie o charakterze edukacyjnym, które jest doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o programowaniu i lepszego startu w przyszłość, a także bardziej świadomego korzystania z nowych technologii.

 

 

Warsztaty "KODUJ Z GIGANTAMI" to połączenie dużej dawki wiedzy ze świetną zabawą. Podczas nich, dzieci już od 7 roku życia mogą spróbować własnych sił w programowaniu i zacząć tworzyć własne gry czy aplikacje.

 

 

Program zajęć:

 

Kategoria: 

OBCHODY DNIA WETERANA WALK O NIEPODLEGŁOŚĆ W POWIATOWYM ODDZIALE GRÓJECKIM ZWiR WP

Dzień Weterana Walk o Niepodległość ustanowiony Ustawą z dnia 14 marca 2014 (Dz.U.poz.496 z dnia 17 kwietnia 2014 r.) na dzień 01.września jest dla Naszego Związku Weteranów i Rezerwistów WP świętem szczególnym z racji nazwy związku i realizowanych celów statutowych i ważnym też dlatego, że jest to dzień wybuchu II wojny światowej.

Kategoria: 

8 nietrzeźwych kierujących wyeliminowanych z ruchu

W miniony weekend grójeccy policjanci zatrzymali aż 8 nietrzeźwych kierujących. Wszystkim zatrzymanym za przestępstwo kierowania pojazdem grozi kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności.

Czworo z dziewięciu nietrzeźwych kierujących zatrzymanych zostało przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Kobietę i czterech mężczyzn kierujących na podwójnym gazie zatrzymano w sobotę.

Kategoria: 

Strony