Polityka

Jest kandydatka na nowego członka zarządu powiatu

Wczoraj do przewodniczącego rady powiatu wpłynęło pismo od starosty grójeckiego dotyczące zgłoszenia kandydatury radnego do objęcia funkcji członka zarządu powiatu.
"W piśmie zgłoszono panią Teresę Bednarską (PiS) jako kandydatkę na nowego członka zarządu powiatu" - powiedział Leszek Kumorek. W piśmie nie podano kto będzie proponowany na funkcję wicestarosty, która to obecnie nie jest obsadzona.

Kategoria: 

Andrzej Duda zdecydowanie wygrywa w powiecie grójeckim

Andrzej Duda zdecydowanie wygrywa w powiecie grójeckim. Andrzej Duda wygrał we wszystkich gminach naszego powiatu, w gminie Grójec, gdzie w I turze wygrał Bronisław Komorowski (i zazwyczaj wygrywała PO), tym razem wygrał jego konkurent. W skali powiatu Andrzej Duda zdobył 62.30%, natomiast Bronisław Komorowski 37.70% głosów.
Wyniki: http://prezydent2015.pkw.gov.pl/325_Wyniki_Polska/1406

25.05.2015

Kategoria: 

Wojna domowa – na sesji

Podczas ostatniej sesji rady powiatu grójeckiego doszło do ostrego starcia pomiędzy radnymi. Ciosami zasypywali się głównie radni z PiS i Naszych Czasów (do dnia sesji koalicjanci). Przeczytaj artykuł w gazecie Nowe Dni. http://www.nowedni.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1860:...
Na zdjęciu: Dotychczasowy wicestarosta Maciej Dobrzyński wygłosił ostre przemówienie kierowane głównie do starosty.

Kategoria: 

List otwarty do Pani Elżbiety Zaraś – Radnej Rady Miejskiej W Nowym Mieście nad Pilicą

Szanowna Pani. Czytając artykuł w Jabłonce miałam wrażenie, że Pani nie ma jasno określonej koncepcji dalszego rozwoju naszej gminy. Skupia się Pani wyłącznie na negowaniu wszystkiego, co zostało wykonane przez poprzedników. I obawiam się, że do końca kadencji, będą to Pani jedyne działania.

Kategoria: 

Kampania prezydencka - o rety

Jesteśmy świadkami kampanii prezydenckiej. Szukałem odpowiedniej sytuacji jaka mogłaby tutaj zobrazować starania kandydatów i przyszło mi tylko jedno do głowy- Pawie gody. Paw podczas godów pokazuje piękny ogon i biega jak oszalały wokół partnerki by ją sobą zaciekawić.
No właśnie zaciekawić to jest sedno- kiedy się słucha haseł kandydatów można odnieść wrażenie, że albo jesteśmy w stanie oblężenia, albo jesteśmy pod obcym mocarstwem.

Kategoria: 

Powiat bez wicestarosty

Wczoraj Maciej Dobrzyński złożył rezygnację z funkcji wicestarosty. Pismo do starostwa dotarło drogą elektroniczną. Maciej Dobrzyński był wicestarostą od grudnia zeszłego roku. Reprezentował klub Nasze Czasy, w który tworzył wraz ze Stanisławem Sitarkiem oraz Andrzejem Zarębą. Nasze Czasy współrządzą w powiecie grójeckim wraz z Prawem i Sprawiedliwością.

Kategoria: 

Strony